KENYA SAFARI HOLIDAYS

Më të mirat për kampe buxhetore dhe turne shtëpizash luksoze në Kenya & Tanzania.Gjithuni pranë shpirtrave të shkretëtirës Afrikane dhe përjetoni natyrën në maksimum.

Libër sot!

MIREL SE VINI N TO BUXHETIN SAFARIS HOLIDAY

KENYA SAFARI 2019/2020 SAFARIS BUXHETI

Udhëtoni me ekspertë që e njohin Afrikën.

Buxheti i pushimeve Safaris është një operator turne në Kenia dhe Tanzania, duke siguruar një listë të shërbimeve gjithëpërfshirëse të safarit për turne për individë dhe grupe në të dy vendet përkatëse. Buxheti i pushimeve Safaris operohet nga profesionistë të kualifikuar, të cilët kanë një përvojë më shumë se dhjetë vjet në industrinë e turizmit. Kompania punon me partnerë të ndryshëm kryesorë në industrinë e Udhëtimit dhe Mikpritjes në Kenia dhe Tanzania për të ofruar shërbimet më të mira për klientët. Ne kemi shërbime të ndryshme që mund të jenë të përshtatura për t'ju përshtatur nevojave tuaja personale dhe stafit tonë të specializuar të punojnë së bashku për të ofruar shërbimet më të mira për klientelat tona të larmishme. Të vendosura në Qendrën e Qytetit Nairobi, zyrat tona janë të hapura gjatë gjithë ditëve nga 7:00 e mëngjesit, 7 ditë në javë, duke ofruar shërbime mbështetëse dhe kërkesa urgjente, 24/7

Kenia Safaris / Tanzania Safaris

3 DITA KENYA TOUR: MASAI MARA PACKAGE

Destinacioni kryesor i Safari në Kenia, rezerva e lojës Masai Mara, është një rezervë e famshme botërore për shkak të migrimit vjetor të wildebeests, i njohur si Migracioni i Madh, i cili është renditur si çudia e tetë e botës.

Shikoni Safaris

5 DITA MT KENYA CLIMB- SIRIMON-SIRIMON ROUTE

Ngjituni nëpër pyll në një qasje të gjerë kreshtore për zonën e samitit. Rruga fillon në anën veriperëndimore të malit afër Nanyuki. Qasja është e përshtatshme dhe objektet e shtëpive marinari janë më të mirat në këtë anë të malit.

Shikoni Safarin

6 DITA KENYA SAFARI: MASAI MARA - LAKE NAKURU - AMBOSELI

Liqeni Nakuru gjithnjë është konsideruar si një shkëlqim i liqenit flamingo. Kontrasti dhe zhvendosja e dukshme midis liqenit të cekët të sodës me zogjtë e saj parësor dhe pyjet e animuar.

Shikoni Safarin

6 DITA SHUM TRAJTIMI KILIMANJARO: ROUTE MACHAME

Kjo është ndoshta rruga më e bukur deri në Kilimanjaro. Të gjitha pajisjet dhe pajisjet tuaja janë transportuar dhe një kuzhinier përgatit të gjitha ushqimet tuaja, Ku akomodimi në rrugën Marangu është në kasolle.

Shikoni Safarin

8 DITA BUXHETI HOLIDAY SAFARI - MASAI MARA

3 netë në Masai Mara Game Reserve- Kenia, ku do të provoni më shumë se një makinë lëvizëse. 1 natë në Liqenin Nakuru ku ju mund të shihni flamingot, rhinos të bardhë dhe të zi dhe shumë më tepër.

Shikoni Safarin

10 DITA KENYA DHE TANZANIA BUXHETI SAFARI: MASAI MARA

10 ditë safari i Kenisë dhe Tanzania i jetës së egër është një safari kampe që ju jep një përvojë autentike të safarit të natyrës. Ne mbulojmë Masai Mara, Liqenin Nakuru, Serengeti, Ngorongoro Crater dhe Liqenin e Manyara.

Shikoni Safarin

Paketat e BUXHETIT SAFARI TOUR

Safaris për pushime buxhetore produktet përfshijnë një koleksion gjithëpërfshirës të safaris në Kenya dhe Tanzania dhe uganda. Lodge Safaris Standard luksoz dhe i moderuar Kampimi i Buxhetit Safaris, Kampet me tenda të përhershme luksoze Safaris, Ngjitje në Kenia Mountain, Duke ecur Safaris Itineraret ekskluzive për vendet më pak të shfrytëzuara, kulturën dhe turnet etnike si dhe pushimet në plazh.

Të dyja nisjet e rregullta dhe safaret e bëra me qira janë me çmime konkuruese dhe janë dizajnuar posaçërisht për t'iu përshtatur buxhetit tuaj. Safaris për pushime buxhetore ofron transferime aeroporti privat midis aeroportit Kilimanjaro dhe Arusha. Kemi edhe shërbime tokësore, të cilat përfshijnë prenotime hotelesh dhe transferime aeroportesh në hotele në qytet dhe hotele jashtë qytetit.